קידום אורגני

אם אתם מתלבטים בין קידום אורגני ובין קידום אתרים ממומן, בטח תשמחו לדעת שהחלטנו להרים את הכפפה ולהביא לכם את כל המידע במטרה אחת – שתגיעו להחלטה מושכלת בכוחות עצמכם. אתם מוזמנים להמשיך לקרוא ולגלות כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול, אז שנתחיל עם כמה הגדרות בסיסיות והיתרונות/חסרונות של כל שיטה?

קידום אורגני
הכוונה לפעולות שנעשות באופן טבעי (כלומר בלי להשקיע כסף) במטרה לקדם את האתר שלכם במנועי החיפוש השונים, כלומר מדובר לרוב בפעולות שמתאימות לדרישות השונות של מנועי החיפוש (SEO). פעולות אלו באות לידי ביטוי בצורה אחת – תוצאות שמופיעות ישר מתחת לתוצאות הממומנות במנועי החיפוש. כמו לכל דבר בחיים גם לקידום אורגני יש יתרונות וחסרונות:
יתרונות –
1. קידום אורגני מאפשר לאתר שלכם חשיפה שאינה מוגבלת בזמן
2. קידום אורגני מניב תנועה איכותית לאתר (טראפיק)
חסרונות –
1. קידום מסוג זה מצריך זמן רב כדי להגיע לתוצאות הראשונות במנועי החיפוש השונים
2. קידום זה מצריך מעקב אחרי השנויים באלגוריתם החיפוש במנועי החיפוש
3. קידום זה מצריך ידע מקצועי רב. למשל, נכון להיום כדי להגיע לתוצאות הראשונות במנועי החיפוש אתם נדרשים לעמוד בכ-200 פרמטרים שונים.

קידום אתרים ממומן
קידום מסוג זה יופיע תמיד בראש תוצאות החיפוש מסיבה אחת – כל לחיצה על הלינק מכניסה למנועי החיפוש כסף מחשבון המפרסם בהתאם לעלות שנקבעה – החל ממספר אגורות ועד אלפי דולרים. למעשה, זהו כעין מכרז או מכירה פומבית שבה מספר מפרסמים מתחרים על אותו שטח פרסום, כך שהתחרות קשה והמחיר בהתאם. גם לקידום מסוג זה מספר יתרונות וחסרונות והנה הם לפניכם:
יתרונות –
1. הפרסום הוא מיידי
2. הפרסום מאפשר מיקוד בהתאם למילות חיפוש ספציפיות
3. פרסום זה מייתר את הצורך להשקיע באתר מבחינת תוכן והתאמה לדרישות מנועי החיפוש
חסרונות –
1. הפרסום מוגבל בזמן ומסתיים עם סיומו של התקציב שנקבע מראש ע"י המפרסם
2. מכיוון שהפרסום הוא קצר מועד הוא אינו מעניק ערך כלשהו לטווח ארוך
3. הפרסום כרוך בתשלום והודות לתחרות הגבוהה (שנובעת מהעובדה שעוד ועוד מפרסמים נוקטים באותה דרך פרסומית) – המחיר שנגבה מהמפרסם לכל קליק עולה עם הזמן

אז מה עושים?
אנחנו ממליצים להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום כדי להגיע להחלטה מושכלת. כלל האצבע אומר שלאתרים ותיקים מתאים קידום טבעי ואילו לאתרים חדשים מתאים קידום ממומן, אבל באינטרנט כמו בחיים כל אחד מאיתנו שונה ולכן יש להגיע להחלטה בהתאמה אישית. ולנו רק נותר להגיד מילה אחת – בהצלחה.

One thought on “קידום אורגני”

  1. צהריים טובים לכולם
    אם אתם מחפשים חברה שמתמחה בניהול קמפיין בפייסבוק
    אני ממליצה לכם לפנות לחברת 1lab
    שם תקבלו שירות מקצועי וליווי צמוד במהלך הקמפיין
    לקבלת פרטי התקשרות היכנסו לקישור המצורף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.